آموزش کاشت.داشت .برداشت.نگهداری و تکثیر درخت انجیر

  درخت انجیر از گیاهان خزان دار نیمه گرمسیری است که زمستانهای ملایم همراه با بارندگیهای پراکنده و تابستانهای گرم را ترجیح می دهد ویژگیهای خاص درخت انجیر و مقاومت آن در مقابل بعضی عوامل نامساعد محیطی مخصوصا” شوری خاک باعث شده که این درخت با ارزش به طیف وسیعی از شرایط آب و هوائی و خاکی سازگار باشد ….

مقدمه

    انجیر ( Ficus carica   )  گیاهی از خانواده Moraceae  که گلهای نر و ماده آن جدا از هم و بصورت فشرده در روی قسمت داخلی محور گل آذین واقع شده اند. از نظر گیاهشناسی انجیر میوه مرکب است یعنی مجموعه ای از میوه های کوچک خشک در سطح داخلی یک نهنج آبدار گوشتی قرار گرفته است میوه انجیر یکی از میوه های بهشتی است که مسلمانان برای این گیاه احترام و ارزش خاصی قائل هستند و در قرآن کریم در ابتدای سوره مبارکه تین به این گیاه قسم یاد شده است .

   درخت انجیر از گیاهان خزان دار نیمه گرمسیری است که زمستانهای ملایم همراه با بارندگیهای پراکنده و تابستانهای گرم را ترجیح می دهد ویژگیهای خاص درخت انجیر و مقاومت آن در مقابل بعضی عوامل نامساعد محیطی مخصوصا” شوری خاک باعث شده که این درخت با ارزش به طیف وسیعی از شرایط آب و هوائی و خاکی سازگار باشد . درخت انجیر تا سیصدسال عمر نموده و تا ارتفاع ۱۵ متر هم رشد ونمو می کند . میوه انجیر مقوی و نیروبخش بوده و بهترین غذائی است کــه می تواند در بهبود افرادی که بدلیل بیماری طولانی دچار ضعف بنیه شده اند موثر واقع گردد . همچنین میوه انجیر بعنوان ماده داروئی در بهبود وضع بیمارانی که دارای یبوست و بواسیر و نقرس و قولنج می باشند تجویز میشود .در طب جدید از میوه آن شربتی بنام فیجین تهیه شده که برای رفع یبوست بکار می رود . میوه انجیر بصورت خشک ، تازه ، کمپوت ، مربا ، آرد ، قهوه ، الکل و مارمالاد بمصرف می رسد.

درخت انجیر

تاریخچه واهمیت اقتصادی محصول

     موطن اصلی درخت انجیر اروپا ، آسیا ، آفریقا ونواحی مدیترانه بوده و بهمین جهت آنرا جـزء میوه های مناطق نیمه گرمسیری ( Subtropical ) طبقه بندی کرده اند .

     درخت انجیر بسیار قدیمی است آثار این درخت در آخر دوره دوم ( کرتاسه ) دیده شده است. در مصر باستان از ۲۸۰۰  سال قبل از میلاد مسیح کاشت درخت انجیر مرسوم بوده است و در دوره سلسله پنجم از فراعنه مصر از میوه و چوب آن استفاده میکردند. یونانیان قدیم نوع اصلاح شده این درخت را تحت نام انجیر ( آتیک ) میشناخته اند. بطوریکه یکی از پادشاهان ایرانی هر روز میوه انجیراتیک که در منطقه آتیکا در یونان تولید می شده  مصرف میگردد تا  فتح مکانهایی که دارای چنین میوه مرغوبی هستند از یاد نبرد و رومیها این درخت را با معتقدات مذهبی خود در آمیخته آنرا نشانه سعادت و پیشرفت و ترقی روز افزون می دانسته اند . میوه انجیر یکــــی از مدعی ترین میوه ها در اسپانیا است . اعراب پس از حمله و فتح کشور پرتقال درخت انجیر را به آنجا بوده اند . در سه کشور آمریکا ، ژاپن و شوروی سابق در زمینه اصلاح نباتات بر روی انجیر مطالعات زیای صورت گرفته است . در آمریکا درسال ۱۹۵۶  بعد از ۳۴ سال کار مستمر و مداوم در زمینه تلاقی ( Hybrid  ) از میان ۳۰۰۰۰۰ نهال تدوین یک واریته جدید به نام کندریا Condria   گرئیس و معرفی گردید . تاکنون نردیک به ۱۰۰۰ واریته انجیر در جهان شناخته شده و در سیزده کشور جهان بیش از ۱۵ کلکسیون انجیر وجود دارد . پراکندگی انجیر در جهان بیانگر این موضوع است که این گیاه با شرایط مختلف آب وهوایی سازگاری خوبی نشان می دهد.

انجیر در مناطق گرمسیری ونیمه گرمسیری و معتدله کشت می شود و یکی از مهمترین میوه ها در پاره ای از کشورهای جهان بویژه کشورهای دریای مدیترانه و دریای سرخ و خلیج فارس بوده و در ردیف انگور، خرما ، زیتون قرار دارد.

دستورالعمل کاشت انجیر دیم

عنوانشرح دستورالعمل
الف –  نیازهای اکولوژیک درخت انجیر
۱ – درجه حرارتانجیر در درجه حرارت ۳۵ – ۲۵ درجه سانتیگراد به خوبی رشد می کند ولی درجه حرارت بالای ۴۲ درجه سانتیگراد کیفیت میوه را کاهش می دهد. انجیر در مقابل سرما در دوره جوانی حساس است. درختان جوان در سرمای           ۳- درجه سانتیگراد در ماههای آذر و دی آسیب می بینند ودر درجه حرارت ۹ – درجه سانتیگراد از بین می روند. تنه درخت حرارت ۱۰ – درجه سانتیگراد را تحمل می کند و قدرت رویش دوباره پس از آسیب دارد.
باران–     وقوع بارندگی در فصل گرده افشانی (خرداد، تیر) و زمان برداشت میوه عامل زیان آوری به شمار می رود.–     میزان بارندگی برای کشت انجیر ۴۰۰ -۳۰۰ میلیمتر در سال با پراکنش مناسب (از آذر تا اردیبهشت ماه) ایده آل است. امکان کشت انجیر در مناطقی که دارای متوسط بارندگی سالیانه در حدود ۳۰۰ -۲۷۰ میلیمتر است، وجود دارد 
ارتفاع از سطح دریاانجیر در نقاط پست از حاشیه دریا تا ارتفاع ۱۸۰۰ متر محصول با کیفیت و کمیت مطلوب تولید می کند.
طول و عرض جغرافیائیمناطقی که در طول جغرافیائی ۶۲ – ۴۸ درجه شرقی و عرض جغرافیائی ۳۵- ۲۵ درجه شمالی قرار دارند.
آبانجیر جزء گیاهان با مقاومت متوسط نسبت به شوری خاک می باشد به طوریکه EC  ۶-۴ میلی موس بر سانتیمتر را تحمل می کند. باتوجه اینکه درختان انجیر دیم آبیاری نمی‌شوند. بنابراین ECآب مهم نمی باشد.
خاکاز لحاظ شرایط خاک، درختان انجیر به روی دامنه وسیع از خاکهای شنی تا رسی با PH ۸/۷ -۶ رشد می کند. بهترین خاک برای کشت انجیر  لیمونی است.
عنوانشرح دستورالعمل
ب –  مراحل احداث باغ انجیر
مراحل احداث باغ انجیرمطالعات مقدماتی شامل بررسی آب و هوای منطقه، خاک، آب و سرمایه مورد نیاز– انتخاب رقم : سازگاری با شرایط آب و هوای منطقه با عملکرد بالا، مقاومت یا تحمل در برابر شرایط نامساعد خاک، آب، تعیین نوع مصرف (خشکباری یا تازه خوری)، زمان رسیدن محصول و عرضه به بازار مصرف و اقتصادی نبودن قیمت محصول از نکات بسیار مهم در انتخاب رقم برای کاشت است.
۱ – تهیه بستر کاشتآماده سازی زمین شامل: تسطیح ، تراس بندی در اراضی شیب دار، حفر گودال، ایجاد تشتک
ابعاد گودالهاطول و عرض حدود ۸۰ -۷۰ سانتیمترابعاد گودالهای کاشت بستگی به بافت خاک و اندازه نهال دارد و به طور کلی ا ابعاد گودالها ۵/۱ × ۱ می باشد.
فاصله کاشتفاصله کاشت در انجیر دیم با احتساب ۱۰۰  اصله نهال ۱۰×۱۰ می‌باشد.
نحوه کاشتانجیر دیم گودالهائی را به عمق ۵/۱ – ۱ متر با طول و عرض حدود ۸۰ -۷۰ سانتیمتر حفر نموده و قلمه هائی که دارای طول ۸۰ – ۷۰ سانتیمتر و قطر          ۴ -۲ سانتیمتر می باشد کاشته می شوند . ابتدا ته گودال را چند سانتیمتر خاک سطحی ریخته و سپس قلمه ها را به صورت عمودی و مورب در داخل گودال قرار داده و روی آن خاک می ریزند. در انجیر دیم باید سطح گودال از سطح زمین پائین تر و آبگیرتر باشد.
حفاظتدر انجیر دیم نهال ها باید در مقابل شرایط نامناسب محیطی (گرما و بادهای گرم و سرما در فصل زمستان) و خسارت برخی از آفات نظیر موش حفاظت شوند. برای اینکار دور قلمه ها را با سنگ پوشانیده و حتی منفذها را با ریختن خاک می گیرند.
زمان کاشتزمان کاشت انجیر از اوایل اسفند تا نیمه اول فروردین ماه میباشد.
دستورالعمل داشت
هرسالف: برای تشکیل شکل درخت آن را هرس فرمی می نامند.ب : هرس بهره برداری
   الف : هرس فرمی۱– تشکیل درخت به شکل بوته۲- تشکیل درخت به شکل پابلند
ب : هرس بهره برداری۱- هرس سبز : برای جلوگیری از چند تنه شدن درختان برخی از پاجوش ها را حذف می کنند. این عمل در شهریور ماه صورت می گیرد.۲- هرس پائیزه: در این نوع هرس از ۲ تا ۳ شاخه ای که روی شاخه سال قبل باقیمانده و محصول پائیزه داده است یکی را که نزدیک شاخه اصلی یا تنه درخت است نگه داشته و بقیه را حذف می کنند.
گرده افشانیانجیر ازمیر نیاز به گرده افشانی داشته و در صورتی که این عمل انجام نشود میوه ها قبل از رسیدن می‌ریزند. عمل گرده افشانی به صورت مصنوعی و به وسیله انسان صورت می گیرد.
الف : زمان گرده افشانیدر فاصله زمانی اواسط خرداد تا اواسط تیر ماه انجام می گیرد.
ب : دفعات گرده افشانیتعداد دفعات گرده افشانی (بردادن) ۲ تا ۳ نوبت و به فاصله ۷-۵ روز می باشد.
ج : گرده افشانی سنتیباغداران پس از چیدن و یا خرید بر انجیر آنها را درون قوطی هائی که به درخت آویزان شده، می ریزند. پس از مدت بسیار کمی زنبورها (بلاستوفاگا) از میوه بر خارج شده و وارد میوه های تلقیح نشده می شوند و عمل تلقیح انجام می شود.
مرمت و بهسازی تشتک های اطراف درختان انجیر دیماین عمل باعث می شود که در زمان بارش باران جریان آب به طرف درخت به راحتی صورت گیرد.
شخمشخم زنی بین ردیف ها در اردیبهشت ماه انجام می گیرد.
سله شکنی اطراف تنه درختاناین عمل دارای مزایای زیر می باشد:–         سبب تهویه خاک می شود.–         علفهای هرز را از بین می برد.–         مقدار جذب و نگهداری آب بیشتر می شود.–         لارو حشرات مخصوصاً کرم شاخه خوار انجیردر معرض آفتاب قرار گرفته و از بین می روند.

کود مورد نیاز باغات انجیر دیم

اوره۵۰ کیلوگرم
کود کامل ماکرو۳ کیلوگرم
کود کامل میکرو۳ کیلوگرم
اسید بوریک۵/۲ کیلوگرم
سولفات روی۵/۲ کیلوگرم
آفات مهم انجیر
مورچهخسارت در باغات انجیر به دو طریق می باشد:
۱ – زمان گرده افشانی : زنبور پلاستوفاگا (عامل گرده افشانی)را شکار کرده و باعث پائین آمدن میزان گرده افشانی و در نهایت ریزش میوه های تلقیح نشده می شود.۲- موقع رسیدن و خشک شدن میوه با تغذیه از میوه های رسیده و خشک باعث کاهش کیفیت و کمیت محصول می شود.راههای مبارزه:– استفاده از سم سوین
شب پره هندیPlodia interpunctellaیکی از آفات انباری است و خسارت این آفت علاوه بر تغذیه، به جای گذاشتن فضولات و بقایا در داخل انجیر می باشد.راههای مبارزه :۱- استفاده از سردخانه۲- بسته بندی به روش وکیوم با CO2۳- بهداشتی نمودن انبارهاس سنتی
پسیل انجیرHomatoma ficusاین حشره از آفات برگ می باشد که علائم سوختگی برگی را در برگهای انجیر بوجود می آورد. میزان خسارت این آفت را از ماده شکری سفید رنگ که در محل سایه انداز درختان وجوددارد قابل تشخیص می باشد.استفاده از سموم متاسیستوکس و دیازینون بعد از عمل گرده افشانی
پروانه برگ خوار انجیرOcnerogyia amandaدر مرحله لاروی از پارانشیم زیری برگ تغذیه کرده که محل تغذیه بعد از گذشت چند روز حالت نکروزه پیدا کرده با بالارفتن سن، لاروها به تدریج از تمام برگ  تغذیه کرده و فقط رگبرگ ها را باقی می گذارند.راههای مبارزه:۱ – استفاده از سم سوین در محل طوقه درختان۲ – بستن پلاستیک دور تنه درختان آلوده
سوسک شاخک بلندPrionus coriariusلاروها ابتدا از زیرپوست تغذیه نموده و سپس وارد چوب می شوند و در شرایط مرطوب و مناسب حتی به خود ریشه نیز حمل می کنند.
آفات مهم انجیر
کنه تار عنکبوتیEotetranychus hirstiبا استفاده از شیره نسوج برگ های جوان و حبه ها باعث تغییر رنگ و ایجاد خال روی میوه ها ودر صورت طغیان باعث خزان زودرس می شود.راههای مبارزه :۱ – مبارزه شیمیایی: سم پاشی بر علیه این آفت در موارد ضروری و حتی در مورد یک باغ لازم است.سموم مورد استفاده : متاسیستوکس، تدیون، نئورون۲ – دشمنان طبیعی۳ – آسفالت جاده های بین باغات به منظور جلوگیری از گرد و خاک و عدم آلودگی درختان به کنه
مگس میوه انجیرCarpolonchea aristella Beckلاروهای این آفت از میوه انجیر تغذیه می کند و باعث ایجاد دالانهائی در درون میوه می گردد و در نهایت میوه ها ریزی می کند.راههای مبارزه :۱ – مبارزه شیمیایی: استفاده از سم دیپترکس۲- جمع آوری و از بین بردن میوه های آلوده۳- شخم سطحی در زمستان در پائین آوردن جمعیت آفت موثر می باشد.
مگس سرکهDrosophila spمگس سرکه در درجه حرارت حدود ۲۹ -۱۳ درجه سانتیگراد فعال می باشد. این حشرات به میوه های در حال ترشیدگی حمله می کنند و از سوراخ انتهائی میوه  وارد آن شدراه های مبارزه :۱ – مبارزه شیمیایی :– استفاده از سم دیازینون۲- استفاده از کارت زرد۳- جمع آوری میوه های لهیده و در حال فساد و معدوم کردن آنها.
شپشک ستاره ایCeroplastes ruscilاز شاخه های جوان تغذیه کرده و در صورت شدت به میوه و برگها حمل می کنند. درختان آلوده زودخزان می کنند و در نهایت میوه ها ریزش می کنند.راه های مبارزه :۱ – استفاده از زنبور پارازیت خانواده Eulophidae۲- حذف شاخه های آلوده
بید انجیرAnthomophila nemoranaلاروها ازپارانشیم برگ تغذیه می کنند و اپیدرم و کوتیکول سطح زیرین و رگبرگ ها را باقی می گذارند.راههای مبارزه :– استفاده از سمومی نظیر دیملین و یا مالاتیون.
بیماری های مهم درختان انجیر
بیماری شانکر یا خشکیدگی شاخه انجیرPhomopsis spعامل این بیماری قارچی از جنس آسکومیست است.علائم بیماری :با پیشروی عامل بیماری علائم مردگی روی شاخه ها دیده می شود و ممکن است شدت بیماری طوری باشد که شاخه را خشک و همان سال از بین ببرد.مبارزه :۱ – انتخاب قلمه سالم برای تکثیر۲ – استفاده از ارقام کم هرس۳ – زمان هرس توأم با بارندگی نباشد۴ – جمع آوری و از بین بردن شاخه آلوده۵ – ضدعفونی کردن وسایل هرس که از ترکیبات کلر مثل وایتکس۶ – معالجه درخت شامل :  تراشیدن قسمت آلوده، ضدعفونی کردن سپس پوشانیدن با چسب باغبانی
بیماری ترشیدگی انجیرHansaniapora vineaeمیوه انجیر مبتلا مزه ترش و بوی تخمیر و گندیدگی شدیدی پیدا کرده و از سوراخ ته آن مایع لزج و زردرنگی خارج می شود و در اکثر مناطق انجیر کاری دیده می شود.سم پاشی و استفاده از کارت زرد باعث پائین آمدن میزان خسارت می شود.
موزائیک انجیرMosaic of figبه صورت لکه های کوچک سبز تیره و سبز رنگ پریده که به رگبرگها محدود می شود.عامل بیماری یک نوع ویروس است و ناقل آن یک نوع کنه می باشد.راههای مبارزه:گرفتن قلمه و پیوندک از درختان سالم و عاری از بیماری
نماتد مولد غده ریشهMeloidogyne incognltaاین نماتد دارای میزبانهای زیادی است. براثر حمله این نماتد به ریشه گیاهان میزبان، برجستگی های ریز و درشتی تا قطر حدود ۲ سانتیمتر روی آن ظاهر می گردد و گیاهان مبتلا زرد و رشدشان متوقف می شود.مبارزه : ضدعفونی کردن خاک قبل از کشت گیاه
انجیر

درخت انجیر

علف های هرز درختان انجیر
علف های هرز و روش مبارزه با آنهاخاکشیر بدل، هفت بند، شاهتره، جوموشک، نوعی گل گندم، شقایق، گاوزبان، بومادران، جوموشی، فرفیون، ترشک و کاهوی وحشی از مهمترین علف های انجیر به شمار می‌روند. عملیات مبارزه با علف هرز در اردیبهشت ماه تا نیمه اول خردادماه توسط کارگر و یا با استفاده از شخم زدن بین ردیف های درختان و یا مبارزه شیمیایی با استفاده از سموم علف کش نظیر رانداپ و گراماکسون انجام می شود.
دستورالعمل برداشت انجیردیم
عنوانشرح دستورالعمل
زمان برداشتانجیر دیم از اوایل مردادماه شروع به رسیدن می کند و برداشت محصول انجیر از نیمه دوم مرداد تا اواسط مهرماه به طول می انجامد. انجیر سبز که به صورت خشک برداشت می شود و معمولاً بر روی درخت نگه داشته می شود تا خشک شود و پس از خشک شدن ریزش می کنند و باغداران هفته ای یکبار اقدام به جمع آوری انجیر از زیر درختان نموده و سپس در محلی به نام اشپنگ ریخته تا خشک شوند. مدت زمانی که انجیر در اشپنگ می ماند بسته به میزان رطوبت انجیربرداشت شده معمولاً ۴ -۳ روز می‌باشد که در این مدت انجیرها در معرض آفتاب قرار داشته تا کاملاً خشک شود و رنگ آنها روشن تر می شود. طول مدت برداشت ۴۵ روز می باشد.
وسایل و نحوه برداشتدر این روش برداشت انجیر (انجیر خشکباری) میوه به تدریج به روی خاک ریزش می کند که به طور مستقیم با خاک و خاشاک تماس پیدا می کند. در این خصوص طرحی پیش بینی شده است تا جمع آوری محصول با پهن کردن چادرهائی در زیر درختان انجام شود به طوریکه میوه با خاک و خاشاک تماس پیدا نکند و از طرفی این روش باعث تسریع در امر برداشت می شود.لازم به ذکر است که استفاده از دستکش و روپوش برای کارگران و سبدهای پلاستیکی برای حمل محصول از محل مختلف باغ به محل خشک کردن پیشنهاد می شود.استفاده از توریهای فلزی گالوانیزه نیمه متحرک در محل اشپنگ به جای اینکه محصول در کف اشپنگ که معمولاً سیمانی یا موزائیک فرش شده ریخته شود ، به روی این پالتها در معرض نور خورشید قرار گیرد تا تولید محصول به طریقه بهداشتی به بازار مصرف عرضه شود.

انجیر

دستورالعمل برداشت انجیردیم
عنوانشرح دستورالعمل
زمان برداشتانجیر دیم از اوایل مردادماه شروع به رسیدن می کند و برداشت محصول انجیر از نیمه دوم مرداد تا اواسط مهرماه به طول می انجامد. انجیر سبز که به صورت خشک برداشت می شود و معمولاً بر روی درخت نگه داشته می شود تا خشک شود و پس از خشک شدن ریزش می کنند و باغداران هفته ای یکبار اقدام به جمع آوری انجیر از زیر درختان نموده و سپس در محلی به نام اشپنگ ریخته تا خشک شوند. مدت زمانی که انجیر در اشپنگ می ماند بسته به میزان رطوبت انجیربرداشت شده معمولاً ۴ -۳ روز می‌باشد که در این مدت انجیرها در معرض آفتاب قرار داشته تا کاملاً خشک شود و رنگ آنها روشن تر می شود. طول مدت برداشت ۴۵ روز می باشد.
وسایل و نحوه برداشتدر این روش برداشت انجیر (انجیر خشکباری) میوه به تدریج به روی خاک ریزش می کند که به طور مستقیم با خاک و خاشاک تماس پیدا می کند. در این خصوص طرحی پیش بینی شده است تا جمع آوری محصول با پهن کردن چادرهائی در زیر درختان انجام شود به طوریکه میوه با خاک و خاشاک تماس پیدا نکند و از طرفی این روش باعث تسریع در امر برداشت می شود.لازم به ذکر است که استفاده از دستکش و روپوش برای کارگران و سبدهای پلاستیکی برای حمل محصول از محل مختلف باغ به محل خشک کردن پیشنهاد می شود.استفاده از توریهای فلزی گالوانیزه نیمه متحرک در محل اشپنگ به جای اینکه محصول در کف اشپنگ که معمولاً سیمانی یا موزائیک فرش شده ریخته شود ، به روی این پالتها در معرض نور خورشید قرار گیرد تا تولید محصول به طریقه بهداشتی به بازار مصرف عرضه شود.

درجه بندی باغات :

تعاریف :

 باغات درجه ۱ :

 به باغاتی گفته میشود که دارای شرایط زیر باشد :

                                                الف : اصول اولیه در آن رعایت شده باشد .

                                                ب : موارد جاری رعایت شده باشد.

الف – اصول اولیه:

–         ارقام تجاری مطلوب منطقه کشت شده باشد (حداقل ۱ رقم و حداکثر ۳ رقم )

–         باغ در منطقه مستعد از نقطه نظر آب ، خاک و شرایط اقلیمی مناسب قرار گرفته باشد .

–         اجرای عملیات باغی بطور مکانیزه انجام گیرد .

–         بهترین روش آبیاری در آن اعمال شود.

ب- عملیات و کارهای جاری باغ بشرح ذیل :

–         حذف علفهای هرز و پاجوشها بموقع

–         انجام بموقع هرس اعم از هرس شاخه یابرگ و گل

–         مبارزه بموقع بر علیه آفات وبیماریهای گیاهی

–         آبیاری بموقع و رعایت اصول صحیح آبیاری

–         انجام عملیات بموقع شخم و بیل زنی

–         تجزیه برگ وانجام کوددهی براساس توصیه های فنی

درخت انجیر

انجیر

باغات درجه ۲ :

باغات درجه ۲ به باغاتی گفته میشود که در مناطق مستعد ونیمه مستعد احداث شده و با عملیات اصلاحی قابل تبدیل به باغات درجه ۱ گردند .

توضیح : باغات درجه ۲ بشرطی قابل تبدیل به باغات درجه ۱ میباشند که در مناطق مستعد احداث شده باشند ( پس از انجام عملیات اصلاحی )

 باغات درجه ۳ :

   به باغاتی اطلاق میشود که در مناطق مستعد ،‌نیمه مستعد و یا غیر مستعد کشت گردیده باشند ولی هیچونه عملیات زیربنائی و جاری در آن انجام نشده باشد . درختان این گونه باغات بدلیل نامرغوب بودن ارقام سپری شدن عمر اقتصادی باغ با انجام عملیات اصلاح واحیاء بصورت باغ اقتصادی در نیامده و باید حذف گردند.