خواص روغن هسته انگور –برای پوست و مو

 

شاید تا چند سال پیش هسته انگور را جزئی زاید و بی مصرف می دانستید که خوردن انگور را با دشواری همراه می کند. اما امروزه همه ما از مزایای شگفت انگیز روغن استخراج شده از هسته انگور برای سلامت پوست و مو آگاه هستیم. در مقاله «خواص روغن هسته انگور – ۶ خاصیت اثبات شده برای پوست و مو» برخی از مهمترین خواص روغن هسته انگور برای پوست و مو را بیان می کنیم.

خواص روغن هسته انگور برای پوست و مو

کاهش چین و چروک و اثر زخم

این پوشیده نیست که شرکت های آرایشی ترجیح می دهند از روغن هسته انگور به عنوان یک پایه برای کرم های مناسب، لوسیون (مواد شستشو) و پماد استفاده کنند. به علاوه برای یک چسبندگی مناسب، روغن از بتاکاروتن و ویتامین های C،DوE غنی می شود. همچنین اتفاق می افتد که یک غلظت اسیدهای چرب ضروری مانند پالمتیک، استئاریک، و اسید لینولئیک هم داشته باشند. این اسید های چرب به خوبی در آزمایشات بالینی ضد چین و چروک به کار رفته اند. همچنین تأثیر آنها در به حداقل رساندن برجستگی و اندازه زخم ثابت شده است.

خواص روغن هسته انگور در پیشگیری از جوش و پیری پوست

روغن هسته انگور غنی شده، به محصولات آرایشی بی شمار، به ویژه محصولاتی برای صورت و مو راه پیدا کرده است. براق کننده لب، کرم های صورت، نرم کننده ها، چرب کننده ها و سایر محصولات که حاوی روغن دانه انگور هستند همه غنی از پلی فنول می باشند. پلی فنول ها آنتی اکسیدان های ضد التهابی هستند که به عنوان تأخیری در فرآیند پیری پوست و جلوگیری از شیوع جوش شناخته شده اند. در نتیجه، در تعدادی از مایع ها و کرم های آکنه از روغن دانه انگور به عنوان روغن حامل استفاده می شود.

ترمیم کلاژن با روغن هسته انگور

تحقیقات بیوشیمی در مورد روغن دانه انگور مشخص کرد که این روغن سرشار از پروآنتوسیانیدین چندگانه است. و به وسیله حروف مخفف OPC شناخته شده است، این فلاونوئیدها رادیکال های آزاد را حذف و بازسازی کلاژن را در سطح سلولی تحریک می کنند و در پوست علائم آسیب را به حداقل می رسانند و احساس پایداری ایجاد می کنند. به طور محسوس در لمس، پوست صاف و در ظاهر جوان نگه داشته می شود. تا آنجایی که به صورت مربوط می شود روغن هسته انگور یک سهم کلیدی درد.

مرطوب کننده و حالت دهنده

روغن هسته انگور برای مرطوب کردن و حالت دادن موهای خشک مناسب است، زیرا این روغن از روغن زیتون یا روغن نارگیل سبک تر است و شما احساس چربی در سر نمی کنید. همچنین این روغن بی بو است، و بوهای معطر دیگر را از سر بیرون نخواهد برد. روغن هسته انگور به مرطوب ماندن موها کمک می کند و از فر شدن، دو شاخه شدن انتهای مو و شکنندگی مو جلوگیری می کند. برای درمان حالت دهی مو، سعی کنید روغن هسته انگور را ۱۰ دقیقه روی موهای خود نگه دارید، سپس آن را با آب سرد شستشو دهید.

کاهش شوره و التهاب پوست سر با روغن هسته انگور

شوره سر و سایر حالت های التهابی و پوسته پوسته شدن پوست سر که به دلیل خشکی ایجاد شده است با روغن هسته انگور قابل درمان است. این روغن حاوی مرطوب کننده ها و مواد مغذی است که می تواند به رشد سلول های پوست سالم کمک کند. سعی کنید روغن هسته انگور را با یک حرکت دایره ای به پوست سر بمالید، این باعث می شود روغن خوب جذب شود، و همچنین خون در پوست سر به خوبی به جریان بیفتد.

کاهش ریزش مو

روغن هسته انگور که از دانه های انگور سرد فشرده گرفته می شود، حاوی آنتی اکسیدان هایی است که به توقف تولید DHT (هورمونی که باعث ریزش مو می شود) کمک می کند. روغن هسته انگور همچنین می تواند به عنوان حامل روغن های ضروری که محرک استراحت فولیکول های مو هستند استفاده شود.این روغن از ریزش مو که در اثر کورتیزول (هورمونی که در اثر استرس ترشح می شود) ایجاد شده جلوگیری می کند. سعی کنید یک قاشق چایخوری روغن هسته انگور را با یک یا دو قطره روغن جوجوبا ترکیب کنید و برای درمان ریزش مو به پوست سر خود بمالید.