طرز تهیه رشته پلو با گوشت قلقلی

مواد لازم:
برنج ۳ لیوان
رشته پلویی ۳۰۰ گرم
پیاز ۳ عدد
خلال پوست پرتقال ۲ قاشق غذاخوری
کشمش پلویی ۱/۲ لیوان
زعفران دم شده ۲ قاشق چایخوری
پودر دارچین ۱ قاشق چایخوری
گوشت چرخ کرده ۳۰۰ گرم
تخم مرغ ۲ عدد
آرد نخودچی ۳ قاشق غذاخوری
کره مقدار لازم

طرز تهیه :

✅گوشت چرخ کرده ، ۱ پیاز رنده شده آب گرفته ، آرد نخودچی ، تخم مرغ و مقداری نمک و فلفل را داخل کاسه ای بریزید و خوب مخلوط کنید تا مواد یکدست شوند سپس کوفته های کوچکی درست کنید و در روغن سرخ کنید و کنار بگذارید.

✅داخل ماهیتابه مقداری روغن و کره بریزید ، ۲ پیاز باقی مانده را ریز خرد کنید و در روغن تفت دهید تا نرم شود سپس کشمش ، خلال پوست پرتقال ، پودر دارچین ، زعفران دم شده ، نمک و فلفل را اضافه کنید ، کمی تفت دهید و از روی حرارت بردارید.

✅از نیم ساعت قبل برنج را خیس دهید ، داخل قابلمه آب و مقداری نمک بریزید و روی حرارت قرار دهید تا به جوش بیاید سپس برنج را اضافه کنید و پس از اینکه برنج کمی نرم شد آبکشی کنید ( ۵ دقیقه پیش از ابکش کردن رشته را به برنج اضافه کنید )

✅داخل قابلمه مقداری روغن بریزید و ته دیگ دلخواه تان را قرار دهید ، مقداری از مخلوط برنج و رشته داخل قابلمه بریزید و روی آن مقداری از مایه کشمش ، مجدد مقداری برنج و مقداری از مواد ، لایه آخر را با برنج بپوشانید.

✅حرارت را زیاد کنید تا برنج کمی بخار کند سپس حرارت را کم کنید و ۱/۲ لیوان آب جوش و کمی روغن را مخلوط کنید و روی برنج بدهید ، در قابلمه را ببندید و بگذارید برنج دم بکشد سپس در دیس بریزید و همراه با گوشت قلقلی ، کشمش سرخ شده ، خلال پسته و … تزیین و سرو کنید.

?نکته ها : استفاده از خلال پوست پرتقال و دارچین سلیقه ای میباشد ، میتوانید رشته پلو را جدا آماده کنید و پیاز ، کشمش و گوشت راروی برنج بریزید و سرو کنید ، میتوانید به جای گوشت قلقلی از گوشت چرخ شده یا گوشت ماهیچه پخته و … نیز استفاده کنید.