۱۰ نکته که باید درباره بازی PES 2018 بدانید

 

حتما شما هم زمانی را به یاد دارید که سری بازی‌های PES، بر دنیای شبیه‌سازهای ورزشی تسلط داشتند و ورزش فوتبال را علیرغم عدم دسترسی به استفاده از نام بازیکنان و تیم‌ها، به بهترین شکل ارائه می‌دادند.

سری PES در آخرین نسخه، PES 2018، خود نیز همچنان فاقد نام بازیکنان و تیم‌های واقعی دنیای فوتبال است، اما آیا ویژگی‌های دیگر بازی PES 2018می‌توانند آن را آماده رقابتی دیگر با سری FIFA کنند؟ در ادامه نگاهی به ۱۰ ویژگی بازی PES 2018 می‌اندازیم.

  1. ستارگان بارسلونا روی کاور بازی

کونامی یک قرارداد چند ساله با باشگاه بارسلونا دارد و طبق این قرارداد، ستارگان این باشگاه، هر ساله روی کاور این بازی قرار می‌گیرند. همین تصمیم باعث شده تا EA نیز از کریس رونالدو برای کاور بازی FIFA 18 استفاده کند.

در بازی PES 2018، لوئیز سوارز، اندرس اینیستا، رافینایا و لیونل مسی به همراه نیمار حضور دارند، در حالی که نیمار مدتی است این باشگاه را ترک کرده است. از آن‌جایی که این بازی، به غیر از بارسلونا، به ندرت دارای تیم معتبر و شناخته شده دیگری است، بسیاری حتی گمان می‌کنند که بازی PES 2018، بازی مخصوص باشگاه بارسلونا است

  1. ورزشگاه نیو کمپ

نه تنها بازیکنان بارسلونا روی کاور بازی PES 2018 هستند، بلکه ورزشگاه خانگی بارسلونا به نام نیوکمپ نیز به صورت انحصاری، تنها در این بازی وجود دارد و هیچ بازی دیگری نمی‌تواند از آن استفاده کند.

همین عامل شاید باعث شود تا طرفداران دو آتشه باشگاه بارسلونا، بازی PES 2018 را به بازی FIFA 18 ترجیح دهند. اما اعمال یک ورزشگاه معروف به صورت انحصاری می‌تواند برای بازی PES 2018 کافی باشد؟

  1. نسخه کنسولی بازی بهتر است

یکی از مشکلات نسخه‌های اخیر سری PES، برای افرادی که اکس باکس وان یا پلی استیشن ۴ ندارند، ضعف فنی شدید بازی در مقایسه با نسخه‌های مخصوص این کنسول‌ها بود.

کمپانی کونامی وعده داده که نسخه ویندوز بازی، قابل رقابت با نسخه‌های کنسولی است، اما با توجه به پیش نمایش‌ها، به نظر می‌رسد که زیبایی بصری بازی و طراحی پر جزئیات ورزشگاه و بازیکنان درون زمین را تنها می‌تواند در کنسول‌های نسل هشتم مشاهده کرد.

  1. این بازی دو هفته زودتر ازFIFA 18عرضه می‌شود

کونامی برای آن که شانس بیشتری در فروش داشته باشد و تا مدتی مجبور به رقابت با EA نباشد، معمولا دو هفته زودتر بازی PES را عرضه می‌کند که این مسئله درباره PES 2018 نیز صدق کرده است.

از آن‌جایی که بازی‌های FIFA تا چندین ماه پس از عرضه، همواره در میان ۱۰ بازی پرفروش هفته در کشورهای مختلف هستند، این دو هفته می‌تواند برای بازیPES 2018 بسیار ضروری باشد

  1. این بازی برای کنسول سوئیچ عرضه نخواهد شد

در حالی که EA اعلام کرده که بازی FIFA 18، در پکیج نسبتا کاملی برای کنسول نینتندو سوئیچ عرضه می‌شود، کونامی ترجیح که داده که امسال، بازی ورزشی خود را برای ان کنسول عرضه نکند.

کمپانی کونامی همچنان منتظر عملکرد کنسول نینتندو سوئیچ در ماه‌های آینده است و اگر این کنسول بتواند به روند رو به رشد خود از نظر فروش ادامه دهد، احتمال سال آینده بازی PES 2019 برای این کنسول عرضه خواهد شد.

  1. در تونل‌های ورزشگاه قدم بزنید

در بازی PES 2018، کونامی نمای تونل‌های منتهی به زمین چمن ورزشگاه‌های نیوکمپ و آنفیلد را شبیه سازی کرده است و حس قدم زدن در این راهرو‌ها را القا کرده است.

کونامی سعی کرده تا امسال، بازی خود را بیشتر از گذشته تبدیل به یک تجربه واقعی کند و نماهای تلویزیونی زیادی را شبیه سازی کرده است.

  1. یوسین بولت

یوسین بولت، دونده معروف دوی سرعت، به عنوان جایزه در بخش myClub بازی PES 2018، برای افرادی که بازی را پیش خرید کرده‌اند، قرار دارد.

یوسین بولت همواره عنوان کرده که طرفدار پر و پا قرص ورزش فوتبال است و حتی مدتی نیز با باشگاه‌های منچستر یونایتد و دورتموند تمرین کرده است. اما باید ببینیم که عملکرد یوسین بولت در بازی و در مقایسه با بازیکنی چون لیونل مسی چگونه است.

  1. دیگو مارادونا

علیرغم دعوای حقوقی بین دیگو مارادونا و کونامی در ماه‌های گذشته، وی در بازی PES 2018 به صورت کامل ساخته شده است. البته هنوز مشخص نیست که آیا او فقط مختص بخش myClub است یا در دیگر قسمت‌های بازی نیز قابل دسترس است.

  1. مکانیزم جدید ضربات آزاد

پس از اینکه FIFA 17 به صورت کامل نحوه زدن ضربات ایستگاهی و کرنرها را تغییر داد، کونامی نیز تصمیم گرفت تا مکانیزم این ضربات را در بازی PES 2018 تغییر دهد.

نخستین تغییر بارز، نحوه شروع بازی است. همانطور که این روزها در فوتبال رایج شده، در بازی PES 2018 نیز تنها یک بازیکن در مرکز زمین توپ را به حرکت در می‌آورد.

کونامی درباره ضربات آزاد و کرنرها جزئیات بیشتری ارائه نکرده، اما وعده تعامل بیشتر بازیکنان با توپ و تحولات زیادی را در ضربات ایستگاهی داده است.

  1. تحول بخشMaster League

اگر چه بخش Career بازی FIFA چندان کامل نیست، اما تجربه بسیار جامع‌تر و دقیق‌تری نسبت به بخش Master League است که بیشتر شبیه یک کپی درجه سه از بخش Career و بازی‌های کارتی کونامی است.

سیستم نقل و انتقالات سطحی و بی‌منطق این سری، جای خود را به یک سیستم کاملا جدید و متفاوت خواهد داد و حتی منوها نیز قرار است از شکل کهنه و غیر روان گذشته خارج شوند.

بازی‌های پیش فصل این قسمت نیز قرار است کاملا تغییر کند اما کونامی اطلاعاتی درباره آن‌ها نداده است. آیا PES 2018 از سیستم تورنمنت‌های پیش فصلFIFA 17 تقلید خواهد کرد یا سیستم جدیدی را شاهد خواهیم بود؟

در هر صورت امیدواریم که Master League در PES 2018، بر خلاف نسخه‌های پیشین، قابل بازی و لذت بخش باشد.