کوکوپیت و کوکوچیپس (بستر کشت)

 

کوکوپیت نوعی بستر کشت است که با استفاده از الیاف پوست و پوشش میوه نارگیل تهیه می‌شود. کوکوپیت معمولاً به صورت فشرده به بازار عرضه می‌شود و مصرف کننده نهایی با افزودن آب به این الیاف فشرده آنها را برای استفاده آماده می‌کند. بعد از افزودن آب، هر ۱ کیلوگرم کوکوپیت فشرده می‌تواند به ۱۵ لیتر کوکوپیت مرطوب تبدیل شود.

مزایای کوکوپیت

توانایی نگهداری آب بالا: کوکوپیت در مقایسه با پیت ماس نیاز به آبیاری کمتری (تا۶۵٪) دارد. کوکوپیت نسبت به پیت ماس آب بیشتری نگهداری می‌کند.
توانایی دوباره خیس شدن و خصوصیت زهکشی سریع کوکوپیت باعث کاهش از دست رفتن نوترینت‌ها از طریق آبشویی می‌شود.
pH کوکوپیت خنثی تا کمی اسیدی است و بنابراین برای گیاهان بسیار مناسب است.
کوکوپیت طبیعی ترین تهویه کننده خاک است و از سخت شدن خاک جلوگیری می‌کند و تخلخل خاک را افزایش می‌دهد.
کوکوپیت به رشد باکتری، قارچ و علف هرز مقاوم است و درواقع بدون پاتوژن است.
مقدار بالای لیگنین در آن توسعه میکروارگانیسمهای مطلوب را تشویق می‌کند.
کوکوپیت می‌تواند بعنوان یک محیط کشت بدون خاک در هیدروپونیک مورد استفاده قرار بگیرد.
کوکوپیت کاملاً آلی است. هیچ گونه تاثیر نامطلوبی بر محیط زیست ندارد.
کوکوپیت تا ۴ سال قابل استفاده مجدد و برگشت است.

و اما معایب کوکوپیت

کمبود مواد غذایی از جمله معایب کوکوپیت هست که البته به همین دلیل بیشتر برای کاشت بذر و قلمه از کوکوپیت استفاده میشود چون تا زمان تشکیل کامل ریشه گیاه نیازی به غذا ندارد و البته بعد از ریشه زایی هم می توان غذای گیاه رو تامین کرد و در صورت تامین غذا این مشکل حل می شود .

امنیت زیستی خطر ویرایش

درخاک موجودات زنده به راحتی رشد میکنند که می تواند تهدیدی برای امنیت زیستی که از کشورهای تولید کننده که به آن وارد شده است به کشور های وارد کننده وارد شود . به همین دلیل نیوزیلند از حدود سال ۱۹۸۹ با یک تحقیقات مشخص در مجموع ۲۵ گونه جدید علف هرز و قارچ های مختلف در خاک پیدا کردند و ورود و خروج خاک را از سال ۲۰۰۴ ممنوع و استفاده پوسته نارگیل را به جای خاک رسمی کرد و به همین دلیل مقررات مربوط به واردات کوکوپیت در نیوزیلند به جای استفاده از خاک در جهت بهبود اقدامات زیست ایمنی همراه با ازمایشاتی صادر شد که از ان پس در تمام کشورها رواج یافت .
یک کانتینر کوکوپیت شامل ۴۴٠٠ بسته کوکوپیت ۵ کیلویی جمعا ٢٢ تن در بیست پالت ٢٢٠ عددی یعنی ١١٠٠ کیلویی هست که وقتی از هند یا سری لإنکا به ایران وارد میشه در ازمایشگاه بندر عباس فقط یک پالت پشت در کانتینر باز شده و فقط یک عدد از کوکوپیت ها مورد ازمایش و بررسی قرار میگیرد و پس از بررسی سلامت یک کانتینر تایید و ترخیص میشود و با این توضیحات به سلامت ان نمی توان اکتفا کرد و حتما باید قبل از مصرف ضد عفونی و استریل شود .

استفادههای معمول از کوکوپیت عبارتند از:

به عنوان یک جایگزین برای خاک، به دلیل آنکه عاری از باکتری ها و اسپور قارچ است، و پایدار بدون آسیب های زیست محیطی تولید شده است.
کوکوپیت مخلوط با شن و ماسه و کمپوست و کود به کیفیت خوب خاک گلدان ها اپارتمانی کمک شایانی می کند . کوکوپیت به طور کلی دارای اسیدیته در طیف وسیعی از PH – 5.5-6.5 هست و کمی هم اسیدی برای برخی از گیاهان است، اما بسیاری از گیاهان می توانند این محدوده pH را تحمل کنند.
کوکو پیت به عنوان بستر برای رشد قارچ، که در سلولز رشد کوکو است سلولز بالا و محتوای لیگنین است.
کوکو پیت را می توان تا سه بار دوباره استفاده کرد پوسته نارگیل که از گیاهان بیمار تهیه شود نباید استفاده شود.
جدیدا در کف مرغداری ها و اسطبل ها از کوکوپیت برای جذب فضولات حیوانی و تمیز نگه داشتن محل نگهداری استفاده می کنند و پس از مدتی جمع اوری و در جایگزین خاک برای گیاهان استفاده میکنند .

نکته ها

١/ استفاده از کوکوپیت برای کاکتوسها توصیه نمیشود .
٢/ برای قلمه زدن و بذرهای گیاهان اپارتمانی به استثناء کاکتوسها بهترین گزینه کوکوپیت هست
٣/ در صورت رسوندن به موقع مواد غذایی به گیاه کوکوپیت بهترین بستر برای گیاهان اپارتمانی می باشد
۴/کوکوچیپس همان کوکوپیت هست که فقط تیکه های درشت تَر خورد شده
۵/ کوکوپیت ها در نوع low ec و high ec می باشد یعنی نمک پایین و نمک بالا ، که حتما در موقع خرید از نوع نمک پایین خرید کنید و اگر فروشنده اطلاعی از ان نداشت قبل از مصرف چندین بار کوکوپیت را بشورید تا از میزان نمک ان کاسته شود .
در کارخانه ها هم با شستشو نمک پوسته نارگیل رو به حداقل می رسونند .