عکس های جزیره کیش | جواهر خلیج فارس

نام ایران برای هر کس، تداعی کننده ی حس خاصی است که در کلام نمی گنجد و زبان از توصیفش قاصر می ماند. خیلی سخت است که بتوانی زیبایی های گوشه گوشه ی این سرزمین کهن را بیان کنی و مطمئن باشی که در این میان چیزی را از قلم نمی اندازی. اما این زیبای بی مثال در آن سوی مرزها، به گونه ای دیگر شناخته می شود و گاه شنیدن نامش چهره ها را در هم می کشد. اخبار سعی دارند ایران را به رنگ سیاه نشان دهند و چشم ها را بر روی تاریخ و فرهنگش ببندند تا مانع ورود گردشگران به یکی از کهن ترین سرزمین ها بشوند. در چنین شرایطی کمتر کسی پیدا می شود که دل به دریا بزند و به کشورمان بیاید تا واقعیت ها را ببیند و لمس کند.

شاید شنیدن همین حرف ها بود که باعث شد عکاسان ایرانی هم دست به کار شوند و چشم اندازهای بی بدیل سرزمینمان را به شکلی شگفت انگیز در قاب تصاویر بگنجانند. یکی از آنها روش جالبی را برای نشان دادن ایران به جهانیان برگزید. وی به جای جای سرزمین مادری اش رفت و جاذبه های آن را از نظر گذراند و تا توانست مجموعه هایی را گردآوری نمود.

او تصاویر ثبت شده اش را در شبکه های اجتماعی با عنوان ” با مهدی سفر کنید “ به اشتراک گذاشته و تمام سعی خود را در نشان دادن جلوه های تماشایی ایران به کار گرفته است. اما کارش به همین جا ختم نشده و برای آنکه سرزمینش را به ساکنان آنسوی مرزها نیز بشناساند، تصاویرش را در وبسایتی به نام بورد پاندا (Boredpanda) نیز منتشر می کند. بورد پاندا وبسایتی است که در زمینه به اشتراک گذاری تصاویر فعالیت می کند و جامعه ای مجازی، برای طراحان، هنرمندان و عکاسان خلاق به شمار می رود.

امروز می خواهیم به سراغ یکی از مجموعه عکس های مهدی برویم که به تازگی در بورد پاندا منتشر شده و توانسته طرفداران زیادی به دست آورد. او این بار به جنوب ایران رفته تا جزیره ی زیبای کیش را در پهنه نیلگون خلیج همیشه فارس، به تصویر بکشد و سهمی در معرفی این جاذبه ی کشورمان داشته باشد. وی نام این مجموعه را ” جزیره کیش – جواهر خلیج فارس” گذاشته و این جزیره را اینگونه توصیف می کند:

کیش یکی از زیبایی های جنوب ایران است که یکی از بهترین فرصت ها برای سرمایه گذاری های داخلی و خارجی به شمار می رود. به مرور زمان این جزیره شهرت بسیاری در بین مردم پیدا کرده و به بهشتی برای گردشگران تبدیل شده است. جزیره کیش میزبان بسیاری از جاذبه های تاریخی مانند کشتی یونانی و شهر زیرزمینی کاریز است و همچنین بسیاری از امکانات تفریحی،  مراکز خرید، هتل های لوکس و رستوران های فوق العاده را در خود دارد. من نمی توانم زیبایی های کیش را برایتان وصف کنم؛ تا خودتان این جزیره را نبینید، متوجه میزان زیبایی آن نمی شوید. آنچه که در این مجموعه تصاویر می بینید برخی از عکس هایی است که طی سفر به این جزیره گرفتم.

۱- جلوه تماشایی کشتی یونانی به هنگام غروب آفتاب

کشتی یونانی از جاذبه‌های مشهور کیش است و به نوعی نماد گردشگری این جزیره به شمار می رود. این کشتی در ۴ مرداد ۱۳۴۵ در نزدیکی روستایی به نام “باغو” به گِل نشسته و علت این اتفاق هنوز در هاله ای از ابهام است.

 

۲- زیبایی غروب خورشید در خلیج فارس

 

۳- شهر زیرزمینی کاریز

شهر زیرزمینی کاریز، در واقع یک قنات است که بیش از ۲۵۰۰ سال قدمت دارد. این قنات در عمق ۱۶ متری زیر زمین قرار گرفته و وسعت آن در حدود ۱۰۰۰۰ متر مربع است

 

۴- آب‌انبار و بادگیرهای برافراشته

در سال ۱۳۷۲، آب‌انباری در کیش و در محل یک آب‌انبار باستانی که به منظور جمع‌آوری آب‌های سطحی بنا شده بود، ساخته شد و به یکی از دیدنی های این جزیره تبدیل گردید. بر فراز این این آب‌انبار دو گنبد و پنج بادگیر دیده می شود و شیوه معماری آن به سبک معماری سنتی یزد است.