نگهداری و پرورش گل کاکتوس دراگون فروت

 

[In reply to گل و گیاه ارکیده]
#دراگون_فروت
??????
کاکتوس دراگون فروت رشد نسبتا آسانی دارد و در مکان های گرمسیری یا نیمه گرمسیری به خوبی رشد می‌کند و به حداقل نگه داری نیاز دارد. همچنین در مناطقی که مستعد یخ زدگی است می‌توان آن را در گلدان کاشت و در خانه یا گلخانه نگه داری کرد.
میوه اژدها یک نوع کاکتوس است که بومی آمریکای مرکزی می‌باشد. بر روی ساقه گیاه معمولا برآمدگی هایی وجود دارد. گل دهی معمولا در طول ماه های گرم است و معمولا بیش از یک بار در سال اتفاق می‌افتد. در مناطق گرمسیری گیاه میوه اژدها می‌تواند ۴ تا ۸ بار در سال گل دهد. درحالی که در مناطقی که دمای هوا در زمستان ۳- تا ۱۰ درجه سانتی گراد است، گیاه دو یا سه بار گل می‌دهد. جوانه گل ها ۲۲ تا ۳۵ سانتی متر طول دارد، گل ها وقتی به بلوغ می‌رسند در شب باز می‌شوند. در ایالت کالیفرنیا گل فقط یک شب باز می‌ماند و بعد از آن پژمرده شده و می‌افتد سپس میوه دهی آغاز می‌شود.
میوه دهی
میوه ها معمولا ۴۵ تا ۱۵۰ روز بعد از گل دهی رسیده می‌شوند. پوست میوه ها دارای فلس است و گوشت میوه بسیار خوشمزه می‌باشد و به رنگ سفید، قرمز، صورتی و … است. درون میوه دانه های کوچکی شبیه به دانه های کیوی وجود دارد. هر کدام از میوه ها می‌توانند تا وزن ۸۰۰ گرم بزرگ شوند. انواع مختلف میوه اژدها رنگ های متفاوتی دارند.
آب و هوای مناسب برای میوه اژدها
مانند بسیاری از کاکتوس ها، گیاه میوه اژدها آب و هوای گرم را ترجیح می‌دهد و در دمای زیر ۳- درجه سانتی گراد زنده نمی‌ماند. این گیاه در مناطقی که دمای هوا در زمستان ۳- تا ۱۰ درجه سانتی گراد است به خوبی رشد می‌کند. این گیاه در آفتاب کامل عملکرد بهتری دارد ولی در مناطق خیلی گرم باید در مکان با سایه جزیی کاشته شود، زیرا ممکن است گیاه دچار آفتاب سوختگی شود. گیاه میوه اژدها در خاک های با زهکشی خوب و دارای مقدار زیادی مواد ارگانیک به خوبی رشد می‌کند.