طرز تهیه سالاد الویه روسی

 

سیب زمینی ۴ عدد متوسط
تخم مرغ ۳ عدد
سینه مرغ یک عدد
پیاز یک عدد
خیار شور ۳۰۰ گرم
هویج متوسط سه عدد
نخود فرنگی ۳۰۰ گرم
سس مایونز به مقدار لازم
آب لیمو یک یا دوقاشق غذا خوری

 

طرز تهیه سالاد الویه:
برای سالاد الویه باید تمام موادون پخته باشه. پس ابتدا مرغ رو به همراه پیاز و نمک و آب کم میگذاریم که بپزه، به طوری که وقتی پخت مقدار آب باقی مانده بسیار کم باشه. اینطوری مرغ مزه بهتری داره. بعد از پختن کاملا ریز، ریشش میکنیم. نخود فرنگی رو هم با مقداری نمک و آب میپزیم و آبش رو جدا میکنیم. سیبزمینی و تخم مرغ رو هم کاملا میپزیم و به شکل پوره در میاریم. بهتره این کار با رنده یا غذا ساز انجام بگیره که گلوله های سیبزمینی باقی نمونه. هویج رو هم میپزیم و نگینی خرد میکنیم یا رنده میکنیم. خیار شور ها رو هم نگینی و ریز خرد میکنیم و موادی رو که آماده کردیم باهم مخلوط میکنیم.

سالاد الویه رو به صورت جدا گانه یا با نان سبوس دار یا نان فانتزی سرو کنین که هضمش رو آسان کنه.
طریقه طعم دار کردن و خوشمزه شدن سس سالاد الویه:
سس مایونز برای مخلوط شدن با مواد خشکی که بالا توضیح دادیم، مقداری غلیظ هست. برای رقیق کردن و همچنین خوش طعم تر شدن غذا، چهار قاشق سس رو با یک قاشق آبلیمو و دو قاشق آب مرغی که باقی مونده بود مخلوط میکنیم و مقدار کمی نمک و فلفل سیاه اضافه میکنیم و با مواد خشکمون مخلوط میکنیم. اگر دیدید مقدار سس کمه، به نسبتی که توضیح دادم دوباره سس رو تهیه کنین و اضافه کنین.
برا الویه وقتی مواد مخلوط کردید حتما ۱٫۲پیمانه روغن مایع ریخته خوب ورز دهید.فلفل سیاه بزنید.پودر اویشن بزنید.هم کالباس و هم مرغ باهم استفاده کنید رنده کنید.عالی تر میشه.خیارشور همیشه بیشتر از مواد باشه.مواد همیشه با سایز کوچیک رنده کنید.بعد از درست شدن و خوب ورز دادن ۳ الی ۵ ساعت درون یخجال بزارید.و بعد از برداشتن سس بزنید و خوب ورز بدید.و بعد سرو کنید.هیچ وقت سس رو با ابلیمو مخلوط نکنید از نظر طب سنتی مشکل داره.