چند نکته درموردخانه داری


تیزکردن قیچی:

برای تیز کردن تیغه های قیچی به طوری که کاغذ را راحتتر ببرد از یک قطعه سنباده معمولی استفاده کنید.برای این منظور ورقه سمباده را در دست گرفته و چند بار با قیچی به طریقه معمولی آن را ببرید.

لباسهای چروک:

چنانچه فراموش کرده اید لباسهای شسته را به موقع از روی بند بردارید و بر اثر تابش خورشید رطوبت آنها کاملا” از بین رفته و در نتیجه اتو زدن را برایتان سخت و دشوار ساخته است آنها را به مدت یک ساعت یا بیشتر درون یخچال بگذارید.با این تدبیر لباسها رطوبت لازم را جذب کرده و به آسانی اتو خواهند شد.

دستشویی خوشبو:

اگر قدری عطر یا ادکلن روی بلور لامپ دستشویی ،توالت یا حمام بپاشید به محض روشن شدن چراغ،حرارت لامپ بوی خوش آن را در فضا پراکنده خواهد کرد.

کرفس تازه:

اگر کرفس را پس از شستن داخل فویل آلومینیومی پیچیده و درون یخچال بگذارید ،مدت زیادی تر و تازه خواهند ماند.

نظافت قاب عکسهای طلایی:

قاب عکسهای طلایی را که دارای رو کش فلزی درخشنده هستند می توانید با اندکی ماءالشعیر که داخل آن مقداری کمی الکل ریخته اید تمیز کنید.با این روش نه تنها تیره و کدر نخواهند شد بلکه درخشندگی آنها نیز بیشتر خواهد شد.

پیاز میکروب کش:

برای آنکه یک بیماری واگیردار به شایر اعضای خانواده سرایت نکند،توصیه می شود یک پیاز خام را به صورت حلقه های ضخیم بریده و و درون بشقابی در اتاق بیمار ،در آشپزخانه و در اتاق نشیمن قرار دهید تا میکروبهای پراکنده شده در هوا جذب پیاز خام شود.

بهترین شیوه نگهداری عسل:

PH عسل برابر ۴ می باشد و به شدت اسیدی است ،بنابراین باید از نگهداری آن در ظروف فلزی خود داری کرد چون بعد از مدتی فلز را خورده و خراب می کند .برای نگهداری عسل در حجم زیاد،استفاده از ظروف استیل و گالوانیزه و برای مصرف خانگی ظرفهای شیشه ای ،لعابی و سفالی تو صیه می شود .

اگر عسل در اتاق یا یخچال نگهداری می شود باید درب آن را محکم بسته زیرا عسل ،آب موجود در هوا را به خود جذب می کند و پس از مدتی رقیق و آبکی می شود.همچنین عسل بوهای خارجی را نیز بسیار سریع جذب می کند ،بنابرابن نباید آن را نزدیک موادی چون پارافین ،قیر،بنزین ،ماهی دودی و …. نگه داشت.