درمان بیماری فیبروم رحم (استاد ضیایی)

 

توجّه: غذای مانده، فست فودها، کافئین زیاد، اسانس‌های شیمیائی، ماکارونی، تخم مرغ و کوکو و کیک خامه‌ای و روغن جامد نخورید.

تبصره: اگر اندازۀ فیبروم بیشتر از ۲۰ میلی‌متر باشد، نیاز به عمل دارد و امّا اگر اندازۀ آن کمتر از ۲۰ میلی‌متر باشد، با دارو درمان میشود.

درمان: ۱ـ هر شش ساعت، یک قاشق چای‌خوری سیاه‌دانه با عسل استوخدوس بخورد، ۲ـ ساعت شش صبح: یک استکان دمکردۀ گل استوخدوس با عسل میل شود. ۳ـ ساعت ۱۲ ظهر: خوردن پرتقال شیرین با آناناس. ۴ـ ساعت ۶ بعد از ظهر: یک استکان دمکردۀ أفتیمون (Dodder) با عسل استوخدوس میل شود، ۵ـ ساعت ۱۲ شب: خوردن هُلو با مارلاد آن (برگۀ آن= قِیسی). ۶ـ یک استکان از جوشاندۀ سیاه‌دانه با پوست میوۀ پرتقال (قسمت سفید داخلیِ پوست پرتقال) بنوشد، ۷ـ داروی مرکّبه در درمان فیبروم: گُل بومادران+ گُل استوخدوس+ مریم گُلی+ آویشن+ بابونه+ ختمی خبّازی+ رازیانه+ اَفنان سِر، همگی را به نسبت مساوی مخلوط کند و یک قاشق غذاخوری از آن را در یک لیوان آب بمدّت ۲۰ دقیقه بجوشانید و هر هشت ساعت یک لیوان بخورد، ۸ـ گیاه فراسیون+ رازیانه+ تخم هویج+ پنج انگشت+ تخم کرفس+ تخم جعفری، از هر کدام به مقدار مساوی تهیّه و مخلوط شوند و سپس جوشانده شود، و هر هشت ساعت یک استکان از این جوشانده میل شود، ۹ـ مصرف مخلوط سیاه‌دانه+ عسل+ آب پرتقال طبیعی، در صبح ناشتا و سَرِ شب، نیز مفید است، ۱۰ـ هر هشت ساعت دو عدد میوۀ شاه بلوط بخورد. تذکّر: یکی از عوارض این داروهای مرکّبه، ایجاد شکم درد است.

توجّه: اَفنان سِر= فراسیون سفید= فراسیون أبیض= صُوف الأرض= گَندِنایِ کوهی (از تیرۀ نعنا) که همگی اسم‌های یک گیاه هستند.